Vykonávame montáž a servis klimatizácií pre domacnosti a komerčné priestory.

Predaj, montáž a servis klimatizácií do bytov, domov, obchodných a iných priestorov v Bratislave a okolí.

Až 5-ročná zárukana klimatizácie s montážou!!!CETELEM - nákup na splátky bez navýšenia

Pre dohodnutie bezplatnej obhliadky volajte 0902 366 363.

Akej značky ?

 Všetky nami predávané klimatizácie spĺňajú normy a nariadenia EÚ, čo je zdokumentované označením CE a ktoré sa uvádza naštítku výrobku.

  • Japonský výrobca klimatizácie Toshiba používa najmodernejšie technológie a vysokokvalitné komponenty. Toshiba vyrába klimatizačné jednotky od roku 1975 vo fabrikách v Japonsku/Fuji a Thajsku/Bangkok.
  • Airwell – francúzsky výrobca od roku 1947, ktorý patrí k prvým výrobcom klimatizácií v Európe. V súčasnosti Airwell patrí medzi popredných výrobcov klimatizačných technológií s pôsobnosťou vo viac ako 80 krajinách na 5 kontinentoch.
  • Od svojho založenia v roku 1969 v Kórei sa spoločnosť Samsung rozrástla na globálnu spoločnosť, ktorá zaujíma v oblasti informačných technológií popredné miesto a ktorá má po celom svete viac ako 200 pobočiek. Sansung vyrába klimatizácie od roku 1975.

1. Invertorová alebo On-Off?

Všetky predávané klimatizačné zariadenia výkonom do 12 kW v EU sú invertorové. Keby ste objavili opak, je to podpultový tovar.

2. Hlučnosť

Pri výbere klimatizácie zohľadnite jej hlučnosť.

Značkové klimatizácie sa vyznačujú extrémne nízkou hlučnosťou, ktorá je porovnateľná s tichým šepotom a okrem toho sú vybavené funkciou "nočným režim".

Hlučnosť vnútornej jednotky je závisla od rýchlosti ventilátora (pri minimálnej rýchlosti je najnižšia hlučnosť).

Základným údajom je údaj, ktorý je uvedený na štítku výrobku.

Všetky ostatné údaje sú informatívne.

Pre porovnanie uvádzame hlučnosť niektorých zvukov v okolí, aby ste si vedeli predstaviť, aká hlučná je vami vybraná klimatizácia: šumenie trávy 10 dB, šepot 20 dB, moderné chladničky 38-48 dB, mestský hluk v pozadí 40 dB, bežný hluk pri rozhovore 50 dB, rušná ulica 60 dB.

3. Filtrácia

Každá klimatizácia má základný prachový filter, ktorý čistí nasávaný vzduch od hrubých nečistôt (cca 97% prachu). To zdravým ľuďom vystačí.
Filtrovať sa ďalej dajú aj peľ, dym, pachy, vírusy, baktérie, plesne...
Pre alergikov sú dôležité klimatizácie s tou najúčinnejšou filtráciou. Najpodstatnejšie je vedieť, aký objem vzduchu prechádza filtrom. Filter môže byť veľmi účinný a pritom ovplyvňovať len veľmi malé percento vzduchu pre prečistenie.

4. Klimatizácia s tepelným čerpadlom? 

Dnes už štandard, že klimatizácia je určená aj na vykurovanie. Tieto klimatizácie sa nazývajú "tepelné čerpadlo vzduch-vzduch". Zhruba viete ušetriť 75% nákladov na vykurovanie oproti elektrickému.

5. Orientačný výpočet výkonu klimatizácie

Výkon klimatizácie je najdôležitejší bod pri výbere klimatizačnej jednotky. Približne musíte počítať s výkonom 1 kW na 10 štvorcových metrov plochy.

Kliknutím na obrázok spustite sprievodcu pre návrh: